wtorek, 7 maja 2019

#67 "Drwal. Miłość, która narodziła się z natury" K.N. Haner PRZEDPREMIEROWO

"Drwal. Miłość, która narodziła się z natury" K.N. Haner

Wydawnictwo Editio Red
Premiera: 15 maja 2019r.
Stron: 304


"nie ma nic piękniejszego jak dwoje ludzi,
 którzy odnajdują się w tym przeklętym świecie i oboje pragną coś zmienić."


Książki Kasi to literatura kobieca, która kryje w sobie coś więcej niż tylko romans. Każda ma jakieś przesłanie i wewnętrzną prawdę. Dodatkowo są to historie, które mogą wydarzyć się w realnym życiu.

"Drwal" zwraca uwagę czytelnika już samą okładką, która według mnie idealnie odwzorowuje treść jaka jest w nim zawarta. 
Jason Parker to zraniony i utalentowany mężczyzna, który zaszył się przed światem w swojej samotni w lesie. Ma on wielki talent do tworzenia rzeźb z drewna jak i wszelkiej pracy z nim związanej. Unika kontaktu z ludźmi, którym nie ufa. 
Pewnego dnia u progu jego domu pojawia się młoda dziennikarka Samantha Crow, która usilnie próbuje przeprowadzić z nim wywiad, co ma zaważyć na jej przyszłej karierze. Dziewczyna splotem niezapowiedzianych wydarzeń zostaje uziemiona w jego domu i to wtedy wszystko powoli zaczyna się zmieniać. 


"Karty przyszłości zawsze są czyste

i tylko od nas zależy, jak zostaną zapisane"
Historia opowiedziana na kartach tej książki opowiada o ludziach skrzywdzonych, którzy nie wierzą już w lepszą przyszłość. Każde z nich zmaga się ze swoimi demonami z przeszłości i żadne z nich nie spodziewało się, że cokolwiek w ich życiu zmieni się na lepsze. Czytelnik zapiera dech w piersiach kiedy na światło dzienne zaczynają wypływać skrywane tajemnice i bóle. Strony pochłania się w tempie ekspresowym, żeby tylko poznać dalsze losy bohaterów. 

Czy tych dwoje ludzi uwierzy w lepsze jutro i pokona swoje lęki?
Czy pomimo złamanego serca można jeszcze raz się zakochać?


" Miłość, która zrodziïa się wśród drzew.

Lasu.

Deszczu.

I miłość, która narodziïa się z natury."


Kasia Haner zabiera nas w emocjonalną podróż po świecie pełnym bólu i lęków. To opowieść o tym, że każda sytuacja, która wydarzy się w naszym życiu niesie za sobą jakieś konsekwencje. Opowieść o ludziach, którzy znajdują swoje światełko w tunelu i zaczynają wierzyć w lepsze jutro. 
"Drwal" to przyjemna historia, która z pewnością was nie zawiedzie, a po odłożeniu jej na półkę jeszcze długo pozostanie w waszej głowie.

Polecam.sobota, 27 kwietnia 2019

#66 "Przewoźnik" Claire McFall

"Przewoźnik" Claire McFall

Wydawnictwo Zysk i S-ka
Tytuł: Ferryman
Tłumaczenie: Joanna Woźniak
Stron: 360
Premiera: 23 kwietnia 2019r.


" Czy prawdziwa miłość może pokonać śmierć?"


"Przewoźnik" zachęcił mnie swoją okładką jak i samym opisem. Granica między życiem a śmiercią jest tematem, który fascynuje i jednocześnie przeraża. Bo który człowiek nie boi się tego co nieznane, lub też znane jest tylko z opowieści. 


"Jestem przewoźnikiem.
 (...)Przeprowadzam dusze przez pustkowie i  ochraniam je przed demonami. 
Wyznaję im prawdę i dostarczam tam, gdzie zmierzają."


Główna bohaterka Dylan to piętnastolatka z nastoletnimi problemami. Dziewczyna mieszka z matką i marzy aby poznać w końcu swojego ojca. Kiedy wyrusza do niego pociągiem ginie w wypadku. Ale czy śmierć to jedyne wyjście z tej sytuacji?
W tym momencie rozpoczyna się wędrówka duszy do miejsca, które jest jej przeznaczone. Dylan z pomocą Przewoźnika jakim jest chłopak mniej więcej w jej wieku, wędruje przez pustkowie Szkocji aby dotrzeć w zaświaty. Tu rozpoczyna się walka o siebie, swoje przekonania i o uczucie, którego się nie spodziewała. 

Autorka znakomicie wykreowała podróż duszy. To jaka będzie jej droga w zaświaty zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Wszystkie lęki, bóle i pragnienia uwidocznią się wtedy w mgnieniu oka. Przewoźnik, który jest przewodnikiem i ma za zadanie zaprowadzić i ochraniać duszę przed zmorami, które zaprowadzą ją tylko na zatracenie rownież jest osobą na którą należy zwrócić szczególną uwagę. Czy jest pozbawiony jakichkolwiek uczuć i wypełnia tylko swoje zadanie? Czy jednak każdą przeprowadzaną osobę przeżywa inaczej?


"Ona nie mogła znieść myśli, że może być dla niego kimś bez twarzy.
 Nie wtedy, gdy stał się dla niej  wszystkim."


"Przewoźnik" to historia o miłości nieprawdopodobnej a jednak tak bardzo prawdziwej. Dylan to osoba, której w życiu czegoś brakowało. Kiedy trafia w zaświaty i poznaje Tristana staje się on dla niej pewną opoką dla której ma siłę walczyć o swoje uczucia i o siebie. Dziewczyna nie może pogodzić się ze swoim przeznaczeniem i tym, że go straciła, bo wykonał już swoje zadanie. Stawia wszystko na jedną kartę, gdyż wie, że tylko przy nim potrafi być szczęśliwa. I zawraca...


"On stał po drugiej stronie linii, patrząc, jak dziewczyna się rozpada. 
Był, jak policjant po drugiej stronie weneckiego lustra i wiedział, że nie mogła go  zobaczyć.
 Oszustwo zadziałało, zaś ból, który tym spowodował był  doskonale widoczny na jej twarzy."


Czy siła i determinacja wystarczą aby oszukać śmierć?
Czy powrót z zaświatów jest możliwy?

Piszą, że "Przewoźnik" to pierwsza część młodzieżowej serii, jednak uważam, że dorośli jak najbardziej też powinni sięgnąć po tę książkę aby zajrzeć w głąb siebie. Usiąść i pomyśleć, bo być może jest na tym świecie coś co warto zmienić, spojrzeć inaczej, aby później nie żałować. "Potrzebowałaś mnie.
To sprawiło, że wróciłem."


"Przewoźnik" to historia o przekraczaniu granic, nieprawdopodobnej miłości, walce o siebie i spojrzeniu śmierci w twarz. O tym, że każdemu przeznaczeniu mimo, iż jest gdzieś zapisane, możemy nadać zupełnie inny, czasem nieprawdopodobny bieg. 
Wędrówka dusz w najwyższej klasie i zakończenie, które wbija w fotel! 

Z niecierpliwością czekam, aż w moje ręce trafi kolejny tom tej cudownej serii.
Polecam!

#67 "Drwal. Miłość, która narodziła się z natury" K.N. Haner PRZEDPREMIEROWO

"Drwal. Miłość, która narodziła się z natury" K.N. Haner Wydawnictwo Editio Red Premiera: 15 maja 2019r. Stron: 304 ...